Ładowanie

Ile kosztuje drewniana elewacja II generacji 3D?

Ile kosztuje drewniana elewacja II generacji 3D?

Elewacja budynku jest jego najbardziej widocznym elementem, tuż obok pokrycia dachowego. To ona przyciąga wzrok i w pewien sposób reprezentuje dom przed ludźmi oglądającymi go z zewnątrz. Nadaje mu właściwy charakter, pomaga wtopić się w otoczenie lub z niego wyróżnić i dla wielu osób staje się podstawowym kryterium do oceny estetyki budynku. Dlatego bardzo istotny jest jej odpowiedni dobór. Spośród wszystkich dostępnych możliwości prawdopodobnie największą popularnością cieszą się elewacje drewniane. Zapewniają ciepły, naturalny wygląd, wparty pięknymi wzorami słojów oraz głębokimi odcieniami beżu, czerni i jaśniejszego lub ciemniejszego brązu. 

Drewno jako materiał bywa jednak dość kłopotliwe: dość łatwo poddaje się niektórym uszkodzeniom i wymaga rozbudowanej pielęgnacji. Wiąże się również z dość wysokimi kosztami. Tańszą i wygodniejszą alternatywą są deski kompozytowe, stanowiące połączenie drewna oraz tworzyw sztucznych. Wyglądem do złudzenia przypominają naturalne materiały, ale są od nich prostsze w konserwacji, a także bardziej odporne na niskie temperatury, niekorzystne zjawiska atmosferyczne oraz wiele rodzajów uszkodzeń mechanicznych. Pięknie wykonana, częściowo wypukła deska kompozytowa elewacyjna II generacji 3D składa się z mączki drzewnej (w ponad połowie), HDPE (czyli polietylenu o wysokiej gęstości) oraz różnego rodzaju dodatków. W efekcie jest produktem bardzo wysokiej jakości: wytrzymałym, elastycznym, wygodnym i łatwym w montażu. 

Cena desek kompozytowych elewacyjnych II generacji 3D 

W porównaniu do elewacji całkowicie stworzonych z drewna, deski kompozytowe nie należą do wyjątkowo drogich materiałów. Cena za 1 m2 takich desek wynosi około 500 zł. Jeśli pragnie się zakupić cały system, czyli deski kompozytowe wraz ze wszystkimi elementami niezbędnymi do jej zamontowania, koszt wzrośnie o jakieś 100-150 zł za m2. Trudno ocenić jak wysoka będzie cena całej elewacji – zależy ona od wielkości domu, a także od tego, jak dużą część ścian zewnętrznych zamierza się nią pokryć. Znając jednak swoje zapotrzebowanie i cenę za m2, można tę kwotę bardzo łatwo obliczyć.