Ładowanie

Dlaczego warto wybrać płyty gresowe?

Dlaczego warto wybrać płyty gresowe?

Coraz większą popularnością cieszą się zróżnicowane pod względem wymiarów płyty gresowe. Możemy wybrać format najmniejszy – 60x60cm albo format największy – 100x100cm. Pomiędzy tymi produktami znajdziemy również szeroką ofertę płyt o pośredniej wielkości – kwadratowych oraz prostokątnych.

Zalety płyt gresowych

Niska nasiąkliwość sprawia, że z powodzeniem mogą być wykorzystane w przestrzeniach zewnętrznych, takich jak balkony, tarasy, alejki i ścieżki. Kolejną zaletą płyt gresowych jest ich odporność na plamy i zabrudzenia. Brud nie wchłania się w strukturę płyty a jedynie osadza się na jej górnej powierzchni. Ogromnym plusem gresu jest szeroka gama kolorów i wzorów dostępnych na rynku, jako przykład można podać gres drewnopodobny, który świetnie odwzorowuje kolor i usłojenie prawdziwych desek.

Montaż płyt grsowych na żwirze, wspornikach regulowanych

Układanie płyt bez użycia kleju na żwirze lub wspornikach ma wiele zalet, jest nie tylko szybkie ale gwarantuje również skutecznie odprowadzenie wody deszczowej. W przypadku montażu płyt na wylewce betonowej należy zwrócić uwagę, aby był zachowany spadek od 1% do 2% w kierunku zewnętrznym. Stosując wsporniki regulowane możemy wyregulować docelową wysokość płyty.

Oferowane przez nas płyty charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi, są trwałe, odporne na uszkodzenia, zaplamienia, antypoślizgowe i mrozoodporne.