Ładowanie

Czym charakteryzują się deski tarasowe hybrydowe?

Czym charakteryzują się deski tarasowe hybrydowe?

Wśród materiałów wykorzystywanych do pokrycia powierzchni tarasów coraz większą popularnością cieszą się deski hybrydowe, zwane inaczej kompozytowymi. Wyróżnić możemy wiele zalet takiego rozwiązania, jednak właściciele domów czasami obawiają się, że deski hybrydowe będą ulegały przebarwieniom pod wpływem intensywnego nagrzewania. Czy takie obawy są słuszne? Poniżej omówimy, czym tak naprawdę są deski kompozytowe oraz jakie cechy je wyróżniają na tle innych rozwiązań.

Co to są deski tarasowe hybrydowe? 

Zastosowanie desek tarasowych hybrydowych to ciekawa alternatywa dla paneli szybkiego montażu czy innych rozwiązań. Jak sama nazwa wskazuje – powstały zgodnie z ideą hybrydy. Deski kompozytowe powstają w wyniku wytłaczania kilku warstw jednocześnie (technologia koekstruzji), co przekłada się na ich zwartą strukturę, trwałą powierzchnię oraz piękny wygląd każdego elementu.

Deska tarasowa hybrydowa jest połączeniem polimerów termoplastycznych (na przykład polichlorku winylu, który wyróżnia się odpornością na działanie warunków atmosferycznych, na przykład promieniowania UV czy niskich temperatur) z mączką drzewną. Składniki przeznaczone do produkcji desek nie są dobierane przypadkowo. Chodzi o to, aby deski tarasowe były odporne na duże obciążenia oraz chłonięcie wody.

Jakie cechy wyróżniają deski kompozytowe? 

Osoby, które zastanawiają się, jakie pokrycie tarasu będzie najlepsze, z pewnością powinny wziąć pod uwagę deski tarasowe hybrydowe. Słońce powoduje nagrzewanie się tarasu, co jest naturalnym zjawiskiem. Dlatego wiedząc, że znajduje się on w miejscu narażonym na intensywne nasłonecznienie, warto wybrać deski w jaśniejszych kolorach, ponieważ będą się nagrzewały wolniej. Jednak dobrej jakości deski tarasowe nie przebarwiają się w sposób znaczący pod wpływem światła słonecznego.

Kolejną zaletą omawianych desek jest fakt, że ich powierzchnia jest estetyczna i gładka, więc nie ma drzazg. Oprócz tego deski tarasowe hybrydowe są odporne na duże obciążenia, chłonięcie wody oraz oddziaływanie czynników atmosferycznych. Co więcej, ich konstrukcja jest lżejsza od innych rozwiązań, a do tego są bardziej ekologiczne. Warto również wspomnieć, że deski kompozytowe nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wystarczy je czyścić przy pomocy wody oraz delikatnego detergentu.